۱۳۹۰ تیر ۵, یکشنبه

زندانیان اعتصاب را بشکنند

گرانی هست، بیکاری هست، فقر هست، پرونده های تجاوزهای گروهی یکی پس از دیگری رسانه ای می شوند و هزاران بدبختی و مشکل دیگر هم هست. اما این روزها حواسمان جای دیگریست. پشت در های آهنی اوین و رجایی شهر. در سلول های تاریک و نموری که چند تن از عزیز ترین فرزندان ایران در آنها مقاومت می کنند. نمی گویم زندانی که آنها زندانی و دربند نیستند. اینان از هر آزاده ای آزاد ترن و از هر مبارزی مبارز تر. آنانی که برای رسیدن به آزادگی ایستاده اند تا به برخی بفهمانند کنار ایستادن و نگریستن و سکوت و گاهی پچ پچ، دردی از کسی دوا نمی کند. آخرش می شود هاله سحابی و هدی صابر که بی شک پروازشان از این خاک نتیجه همین نگاه های آمیخته با سکوت و ترس بود. 
باید آفرین گفت به این چنین مقاومتی و مبارزه ای که کار هر کسی نیست و نخواهد بود. اما آنها باید باشند تا ما و بسیاری دیگر از آنان مشق ایستادگی کنیم و بیاموزیم که هدف اگر مقدس است و حق گرفتنی. باید بیاموزیم که ظلم را میدان ندهیم تا ظلم نبینیم. پس عزیزترین فرزندان ایران، باشید برای ما ... 
توضیح: متاسفانه کمی دیر در جریان این نامه سرگشاده قرار گرفتم. از همین جا همراه با دیگر همکارانم این درخواست را مطرح می کنم. 

نامه سرگشاده 118 روزنامه‌نگار داخل کشور درباره اعتصاب غذا در اوین و رجایی‌شهر 
مسئولان مطالبات را پاسخ دهند، زندانیان اعتصاب را بشکنند

گروهی از روزنامه‌نگاران داخل کشور با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به اعتصاب‌کنندگان در اوین و رجایی‌شهر ضمن تاکید بر رسیدگی به مطالبات آنان، خواستار پایان اعتصاب غذای 19 زندانی سیاسی شدند. بنابرگزارشها،آنان در این بیانیه با اشاره به بازتاب گسترده اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در میان اقشار مختلف جامعه، از آنان خواسته‌اند برای جلوگیری از تداوم تاثیرات منفی این اقدام بر سلامتی‌شان به اعتصاب غذای خود پایان دهند.
روزنامه‌نگاران امضاکننده این نامه همچنین از مسئولان مربوطه اعم از رییس دستگاه قضایی، نمایندگان و رییس مجلس و همچنین رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خواسته‌اند با تلاش برای بررسی علل مرگ هاله سحابی و هدی صابر که منجر به شکل‌گیری این اعتصاب‌ها شده است، از تکرار چنین «اتفاقات دردناکی» جلوگیری کنند. متن کامل این بیانیه که به امضای 118 روزنامه‌نگار فعال در رسانه‌های داخل ایران رسیده، بدین شرح است:
 بنام خدا
عزیزان در اعتصاب!
ما جمعی از روزنامه نگاران فعال در رسانه‌های داخل ایران ضمن ارج گذاشتن به پایداری شما بر خواسته‌های بحق تان درباره رعایت آزادی‌های مصرح سیاسی و شهروندی تقاضا داریم که به اعتصاب غذای خود پایان دهید. پیام اعتصاب شما در میان اقشار مختلف جامعه ایران طنین انداز شده و ما به عنوان اهالی قلم رسالت خود می‌دانیم که این پیام را هر چه بیشتر بازتاب دهیم. نگرانی درباره تاثیرات اعتصاب غذا بر وضعیت سلامت شما عزیزان مساله‌ای نیست که بتوان در مقابل آن سکوت کرد. بنابراین ضمن احترام به این اقدام از سرِ آگاهی که مطمئنا با در نظر گرفتن همه جوانب آن اتخاذ شده است، بار دیگر بر تقاضای خود مبنی بر پایان اعتصاب شما پایفشاری می‌کنیم. در پایان از مسوولان قضایی می‌خواهیم ماجرای درگذشت هاله سحابی و هدی صابر را پیگیری کنند و به ابهام های فراوان در این باره پاسخ دهند تا دستکم بخشی از مطالبات زندانیان اعتصاب کننده برآورده شود. همچنين از رئیس قوه قضائیه، رییس مجلس و نمایندگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می خواهیم به فراخور جایگاه قانونی و شرعی خود به دغدغه‌هایی که سبب شکل‌گیری چنين اعتصاب گسترده‌ای در زندان‌های کشور شد رسیدگی کنند تا بار دیگر شاهد چنین اتفاق دردناکی نباشیم از طرف ديگر بايد يادآوري كنيم كه حفظ و تاميين امنيت جاني عزيزان زنداني برعهده مسئولين قضايي است.
امید و انتظار ما آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی است.
صابرنعمتی، بهنام +
ابراهیم‌زاده، حمیدرضا
ابراهیم‌زاده، فرزانه
آذرپیک، صبا
افروزمنش، مهدی
افشارنیک، مهدی
آقایی، ساسان
اکرمی، علی
امامی، پروین
امرآبادی، مهسا
امرایی، امیلی
امیرآبادیان، نزهت
امیرشاهی، افشین
امیری، مهدیس
امین، سعیده
ایران‌مهر، امید
ایکدر، سولماز
بابایی، سما
بزرگیان، علی
بنی‌یعقوب، ترانه
بنی‌یعقوب، ژیلا
سحر، بیاتی
 بهره مند شیما
بیگدلی، زهرا
پاک‌نهاد، ایمان
پورنجاتی، احمد
تخیری، نسرین
توحیدی، مرجان
توشه، امید
جعفرزاده، زهرا
جعفری، حمید
جعفری، نوشین
جلالی، کاوه
جلالی‌پور، بهناز
جلودارزاده، رضا
جوالچی، رضا
جودکی، نرگس
چوپانکاره، زهرا
حاجی‌رحیمی، مرجان
حسین نجاتی، محمد
حسینی، ملیحه
حضرتی، غزال
حقیقت‌نژاد، رضا
حکمت، علی
حکمت، مهسا
حیدری، ابراهیم
حیدریان، جواد
خانی، آزاده
خجسته‌رحیمی، رضا
خدابخش، سعیده
خسروی، الهه
خسروی، مازیار
درفشی، دنا
دهقان، علی
دوراندیش، هومان
ذاکری، بابک
راد، نیما
رحیم نژاد
رستگاری، ثمینا
ریاحی، طاهره
زارع‌کهن، نفیسه
زعیم‌زاده، مهدی
زمانی، پریسا

سراب‌پور، سونیتا
سوری، پوریا
شاهسمندی، مریم
شبانی، مریم
شجاعیان، رضا
شریف، شهرام
شعاعی، حنیف
شعردوست، صبا
شفیعی، حامد
شمس‌الواعظین، ماشاالله
شمیرانی، سارا
شهبازی، آرزو
شهرابی، شیما
شیرافکن، آمنه
صارمی، نیوشا
صدرآرا، روزبه
صفری، زینب
طباطبایی، ریحانه
طباطبایی، مرجان
عاشوری‌نیا، آرش
عالی، علی
عزتی، آیدا
علیپور، محمدحسن
غنی، مهدی
غیبی، رضا
فرحزاد، آرش
فرهادیان، سروش
فغفوری، گیسو
قدیمی، مهدی
قوانلوقاجار، مصطفی
کلینی، نیکو
گلبری، اعظم
لقایی، ساقی
لقایی، مرجان
مازندرانی، احسان
مافی، حمید
متقی، سمیه
متین‌نیا، نازنین
محدث، امید
محقق، صدرا
محمدی، سلیمان
منصورخانکی، رضا
منطقیان، ترگل
مهرزاد، محمدحسین
موسوی، آمنه
موسوی، پژمان
مومنی، مینو
مومیوند، بیژن
میرزایی، مریم
نادم، رضا
ناعمه، مرتضی
نراقی، مریم
نوروزپور، فرشاد
نوروزی، یاسر
نیکونظر، لیلی
همتی، شهرزاد

هیچ نظری موجود نیست: